Czy partner mnie zdradza? Jak udowodnić zdradę? Detektyw może pomóc

  • Home
  • Czy partner mnie zdradza? Jak udowodnić zdradę? Detektyw może pomóc

Zdrada jest od długiego czasu jednym z głównych powodów rozpadu małżeństw i związków. Dla każdej relacji stanowi ogromny cios, a kwestia tego czy uda się znaleźć porozumienie zależy tylko od siły psychicznej i woli obojga partnerów. Zazwyczaj jednak zanim będziemy mieli pewność co do zdrady – zaczynamy zauważać u partnera pewne niepokojące zachowania. Co zrobić w takiej sytuacji?

Bezpośrednia konfrontacja lub zdobywanie dowodów na własną rękę często nie zdaje egzaminu. W tym pierwszym przypadku nigdy nie mamy pewności, czy w partner mówi prawdę. W drugim natomiast nie wiemy zazwyczaj jak się do tego zabrać, a jeśli już uda nam się znaleźć dowody zdrady – istnieje ryzyko, że nasza psychika najzwyczajniej tego nie wytrzyma, bo nie będziemy mieli okazji ochłonąć. Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem może okazać się poproszenie o pomoc detektywa.

Jak sprawdzić czy partner mnie zdradza?

Zapytanie wprost prawie nigdy nie zdaje egzaminu – zawsze bowiem z tyłu głowy będzie plątała się myśl, że partner nas okłamuje. Jeśli jednak żyjemy z daną osobą na co dzień, potrafimy zauważyć nawet niewielkie zmiany w jej zachowaniu. W takich sytuacjach intuicja podpowiada nam, że coś jest nie tak. My sami jednak z wielu względów nie chcemy w to wierzyć. Jeśli jednak w jakiś sposób – nawet podświadomie – kwestionujemy wierność małżonka czy partnera, powinniśmy zwrócić się o pomoc do detektywa. Tylko w ten sposób będziemy mogli uzyskać całkiem pewną odpowiedź na pytanie: czy partner mnie zdradza?

Praca detektywa przy szukaniu dowodów zdrady – jak wygląda?

Doświadczony detektyw opiera swoje działania na obserwacji i zdobywaniu informacji. W przypadku szukania dowodów zdrady oznacza to sprawdzanie zachowania małżonka lub partnera w sytuacji, gdy ma on potencjalną okazję do zdrady. Bardzo przydatną wskazówką przy dowodzeniu niewierności jest również skrzynka mailowa, wiadomości SMS czy połączenia z telefonu komórkowego. W sytuacjach, gdy istnieje podejrzenie zdrady w konkretnym miejscu czy momencie – detektyw może zamontować ukrytą kamerę. Tego rodzaju dowodów może być wiele – wymieniliśmy jednak te najpopularniejsze, z którymi mamy do czynienia w zdecydowanej większości przypadków.

Jak wygląda udowodnienie zdrady? Dowodzenie niewierności przez detektywa.

Wszystkie wymienione wyżej dowody zdrady zdobywane przez prywatnego detektywa mają jedną wspólną cechę – są całkowicie jednoznaczne. Nie ma więc możliwości, aby po przeprowadzonym dochodzeniu tliło się w nas wykańczające uczucie niepewności co do wierności partnera. O pomoc do detektywa zwracamy się w sytuacji, kiedy potrzebujemy odpowiedzi. Jego zadaniem jest dostarczenie nam ich – a jeśli mamy podejrzenia o zdradę, zdecydowanie detektyw będzie w stanie nam pomóc.

Poza samym potwierdzeniem niewierności jednak, wyłania się również aspekt prawny – dotyczący małżeństw i rozprawy rozwodowej. Zastanówmy się więc, jakiego rodzaju dowody rzeczowe są niezbędne w sądzie i które z nich najczęściej są tam przedstawiane.

Dowody zdrady na sali sądowej – jaką mogą mieć formę?

Podczas rozprawy rozwodowej duże znaczenie mają zeznania świadków. Mogą to być współpracownicy, przyjaciele lub koledzy, którzy zaobserwowali zainteresowanie (z wzajemnością) osoby posądzonej o zdradę drugą osobą. Może to być również relacja, w sytuacji gdy na przykład zdradzający partner chwali się swoimi “wyczynami” lub dzieli żalem czy też wyrzutami sumienia.

W sytuacji, gdy takich relacji brak lub są niewystarczające, sprzeczne albo niekompletne – rośnie znaczenie dowodów rzeczowych. Często jest to wspomniana wcześniej korespondencja – klasyczna lub elektroniczna (prowadzona za pośrednictwem maila, Facebooka lub innego komunikatora). Jako dowód rzeczowy może posłużyć bezpośrednie odtworzenie tej korespondencji na nośniku elektronicznym lub wydruk (który powinien być wystarczający).

Innymi rodzajami dowodów rzeczowych niewierności mogą być na przykład nagranie głosowe z przyznaniem się do zdrady lub jednoznaczny materiał wideo potwierdzający zarzuty.

Udostępnij:


Zadzwoń
+48 536 225 224
Zadzwoń